אירועים

מחוץ לקוביה

מחוץ לקוביה

עבודת אמנות קולאז צילומים בשחור לבן
תערוכה ברחבי העיר תל-אביב-יפו

16-27 יולי 2021 | פתוח 24/7 ללא תשלום

מוזיאון תל-אביב לאמנות בתמיכת קרן ברוך ורות רפפורט מציג:

“מחוץ לקוביה”

תערוכה קבוצתית קצרת מועד, בעצימות משתנה, הפזורה במספר אתרים ברחבי העיר תל אביב–יפו. מגני יהושע ועד לשכונת התקווה מתלכדת כוריאוגרפיה של פיסול במציאות.

אמנים מקומיים מאלתרים את עשייתם בסמוך לסביבת קיומם: בתוך אזורי המחיה, בחללים שכורים, בבית מלון, על גג הבית, מהמרפסת, בחצר האחורית, במרחב הציבורי או לצד עבודות אמנות קיימות. התערוכה “מחוץ לקוביה” מרחיבה באופן מטפורי את גבולותיו הפיזיים של המוזיאון, כמו גם את תפקידו של המרחב העירוני, ממרחב שימושי למרחב אמנותי.

עבודות האמנות משתרעות על פני שטח תצוגה רחב היקף, אופיין א־מונומנטלי וחושי, חומריותן משובשת, לעיתים נסתרת או חסרת צורה מוגדרת.  חושיו של המשוטט בעיר – שהופך מעתה למבקר בתערוכה – מתחדדים ומגיבים בו־זמנית גם לעבודות האמנות וגם לרגעים היומיומיים שמזמנת הסביבה העירונית. “מחוץ לקובייה” מפעפעת לתוך החיים עצמם, מטשטשת את מושגי הזמן והתצוגה השגורים, ונטמעת כזמזום בנוף העירוני הסואן.

אוצרות: וינטלטור

בגני יהושע:

עמית לוינגר
“סימנים עמוקים”, 2021
רישום גדול ממדים במכסחת דשא, רישומים על נייר, עבודת סאונד, מידות משתנות
בגבעה הקרובה לכדור הפורח
אירוע פתיחה: 16.7, 15:00–20:00

״סימנים עמוקים״ היא תערוכת רישום שמוצגת בגן הסלעים ובשטח שסמוך אליו. ציוריו המגדריים של עמית לוינגר מאופיינים בקווים גרפיים שבורים ואקספרסיביים. הניירות האישיים הקטנים בסדרה ״דם״ צוירו בעטים אדומים בדירתו בין הסגרים, ועוסקים בדימויים קטסטרופליים של צמחייה מדממת. לצד מהלך זה, האמן שבעברו היה כדורגלן, משתמש במקטע דשא שגודלו כשל מגרש כדורגל כמצע לציור גדול ממדים שעתיד להיעלם – לוינגר רושם סילואט ענק של רוח רפאים מופשטת באמצעות מכסחת דשא, תוך כדי שהוא מותיר סימנים עמוקים על פני השטח. את עבודתו רוח רפאים אפשר לראות בשלמותה מהכדור הפורח.

 

לוגו מוזיאון תל אביב לאמנותלוגו קרן רפפורט

פרטים נוספים