אירועים

קולנוע קיץ: החוף הנפרד

דף הבית > אירועים > קולנוע קיץ: החוף הנפרד

קולנוע קיץ: החוף הנפרד

חמישי | 5 באוגוסט | 20:30

05.08.21 | 20:30
קהל יעד: מגיל 18
הערות:
  • מומלץ להביא מחצלות/ לונגים/ שמיכות/ נשנושים

הכניסה חופשית!

הקרנה מיוחדת בבבלי במסגרת סדרת קולנוע קיץ והפעם למבוגרים.  בסיום ההקרנה תתקיים שיחה עם הבימאית קרין קיינר.

על הסרט:
רק חצי שעת נסיעה מפרידה בין בני ברק החרדית לחוף הים בתל אביב, אך במושגי הצניעות והטהרה מדובר באלפי שנות אור. ובכל זאת במרכז בועת החילוניות, במפרץ קטנטן, בשכנות לחוף הקהילה הגאה, מתקיים החוף הנפרד. החוף היחידי בעולם אשר מפריד בין גברים לנשים, ואליו "בורחות" 'חבורת האמיצות' בראשותה של הרבנית רביץ. החבורה הן חרדיות מבני ברק אשר מוצאות בחוף עצמאות, חופש ומפלט מחייהן הקשים. עד שיום אחד מנסים הרבנים לסגור להם את גן העדן הפרטי שלהן. מה יעשו החברות האמיצות? האם יילחמו ברבנים או ייכנעו לתכתיביה הנוקשים של חברתם הסגורה?

הסרט זכה לפרסים ולאחרונה נמכר להקרנה ב BBC!

אתם מוזמנים לשבת על הדשא, להביא נשנושים וליהנות מצפייה בסרט על מסך גדול תחת כיפת השמיים.  הסרט מתחיל ב 20:00 כשמחשיך. אפשר להגיע קודם ולהתמקם.

הכניסה חופשית! אין צורך להירשם מראש. 

נפגשים ליד פינת החי בבבלי, מול קוסובסקי 14

מן הביקורות:

נדב מנוחין "וואלה!" –
"סולידריות במקום הפרדה לא כל יום רואים סרט כזה על נשים חרדיות."
"בניגוד לרושם הכבד שיכול להיות לנושא, זה דווקא באמת סרט שמשרה רוגע. לפעמים הוא אפילו מצחיק ואפילו מציג ניצנים של מרד בחברה החרדית. אבל במקום לריב, הסרט מקשיב, וכולו מפגן כוח של הרבה כבוד הדדי".
"מאוד קל לקחת סיפור מסגרת של נשים חרדיות בחוף נפרד ולמקם אותו בתוך גבולות ברורים של ייצוג חרדי, אך הסרט בוחר לו דרך אחרת, ובזה יופיו: במקום לדבר על הפרדה, הוא עוסק בחיבורים ובסולידריות בין נשים חרדיות לבין עצמן, בין מבוגרות אדוקות וצעירות שמחפשות את דרכן, ובין החרדיות למצילים הגברים."

"הארץ" נתנאל שלומוביץ –
"החוף הנפרד מציע תשובה של נשים חרדיות לשיח פמינסטי"
"קרין קיינר יצרה מרחב חומל, מוגן ומגונן, לנשים מלאות חיות, קסם כובש וחוש הומור חד, כך היא מצליחה להציג את חבורתה במלוא אנושיותה. כאן נעוצה חשיבות הסרט, שמציג נשים חרדיות אמיתיות, עם פנים ושם, שמצויות בלב דיון ציבורי הרואה בהן תופעה מופשטת בלבד. גם אם מתנגדים להפרדה, כי היא פוגעת בעיקרון השוויון, זו הזדמנות לראות נקודת מבט אנושית אחרת. נשים שבשבילן החוף הנפרד הוא עניין של דיני נפשות, לא פחות."

אורון שמיר "הארץ" –
"תשע המלצות לדוקאביב 2019"
"סרטה של קרין קיינר מלווה את הנושאים הטעונים באופן פשוט ויפה, המנטרל כל סנסציוניות, נותן לנשים להתבטא ולגלי הים לשטוף את ההבלים שסביבן. בזכות הגישה התיעודית המקרבת אפשר להכיר את הדמויות גם כשהן נראות בתחילה כמו מערכון של "ארץ נהדרת" וללמוד על דרגות שונות של חופש".

 

 

 

 

היכן?

הוראות הגעה:

הכניסה חופשית!

רכישת כרטיסים

מכירת כרטיסים לאירוע זה הסתיימה.