אירועים

סיור רעיית כבשים

דף הבית > אירועים > סיור רעיית כבשים

סיור רעיית כבשים

שלישי 10,24.5 | 16:30

10.05.22 | 16:30 , 24.05.22 | 16:30
קהל יעד: כל המשפחה. ילדים מגיל 3
מחיר כרטיס: 40
דיגיתל: 20
הערות:
  • ניתן לחנות בחניון החווה החקלאית ברח' רוקח ר"ג מול בית 74
  • מומלץ לבוא בנעליים נוחות להליכה

בואו לצפות ולהתנסות ברעיית צאן

הצטרפו אלינו לצפות ולהתנסות ברעיית כבשים בפרוייקט הרעייה העירוני שמושך תשומת לב עולמית, ולא במקרה.  זהו פרוייקט ייחודי המתקיים בגני יהושע בשיתוף החווה וביה"ס תלמי אביב ומסתמן כהצלחה וכמודל לחיקוי במקומות נוספים בארץ ובעולם.

בסיור נראה כיצד אסף הרועה מפעיל את כלבי הרעייה המיומנים ומנהל את העדר בסביבה עירונית. בנוסף, נאפשר לילדים להתנסות בניהול העדר בהנחיה וליווי.

שימו לב: נקודת המפגש היא בכניסה לפארק הצפרות

רעיית הכבשים מסייעת לשיקום צמחיית הבר, העדר ניזון מהצמחייה, פותח את הנוף לאור השמש ומאפשר לעוד מיני בר לפרוח ולהתקיים במקום. כשהכבשים מלחכות את העשב הן מדללות את העשבייה, כפי שעשו כאן שלל עדרים במשך אלפי שנים. כשהם נעלמו, האיזון האקולוגי התערער: העשבייה הדגנית — חיטת בר, שיבולת שועל וכל השאר  צמחה פרא וחנקה זנים אחרים, בעיקר פרחים, שלא יכלו לקבל אור ומספיק משאבים מהקרקע. כשהכבשים אוכלות כעת, זה מאפשר למינים שונים לחזור: הכלניות, הצבעונים, הנרקיסים, האירוסים ועוד. את הגבעולים שלהם הכבשים לא אוכלות, יש בהם חומרים שלא טעימים להן.

חוויה עירונית ייחודית שאפילו מה- BBC הגיעו לסקר. לכתבה ב"כלכליסט" על הפרוייקט הייחודי הקליקו פה

היכן?

הצטרפו אלינו לצפות בפעילות של רעיית כבשים אקולוגית בראש ציפור נראה את רועה הצאן והכבשים בפעולה, נבין איך זה עובד ולמה זה טוב גם לכבשים…

רכישת כרטיסים

מכירת כרטיסים לאירוע זה הסתיימה.