22.10.2019 | 10:00 - 13:00

גני יהושע

הפנינג משפחתי בגן הסלעים עם רשות העתיקות

פרטים:

הצטרפו להפנינג משפחתי חגיגי לרגל תצוגה ארכיאולוגית בגן הסלעים, בשיתוף עם רשות העתיקות. התצוגה נפתחה בשנה האחרונה ומציגה את האדריכלות המפוארת שהביאו לכאן האימפריות הרומית והביזנטית, לפני מאות רבות של שנים.

במסגרת ההפנינג יערך טקס חגיגי ולאחריו, תתקיימנה ארבע סדנאות פעילות ללא תשלום:

  1. שקיק ריחני – עולם הצומח בחיי היום יום בעת הקדומה. נכיר צמחים למרפא, למאכל ולמשקה, נעבוד עם צמחים טריים ויבשים ונכין שקיק ריחני.
  2. מטבעות החשמונאים – אילו רמזים מסתתרים על המטבעות מהתקופה החשמונאית ומה הם מספרים לנו על החיים בארץ באותה עת? נשחזר מטבע ממגוון מטבעות שנחשפו בחפירות ארכיאולוגיות בארץ ישראל.
  3. נר חרס – אור ומאור בעולם העתיק. נלמד טכניקה עתיקה לייצור בית נר.
  4. פסיפס מנורה – גלגולו של סמל המנורה שנמצא על גבי ממצאים ארכיאולוגים שונים. נכין דגם פסיפס אישי, המשחזר דגם מנורה מפסיפסי ארצינו.

גן הסלעים בגני יהושע משתרע על שטח של כ- 40 דונם, ובו מגוון סלעים שהובאו מכל חלקי הארץ. בגן שזור גן גזום, ובו גינון פורמלי, קלאסי וים תיכוני. הפריטים האדריכליים המרשימים משולבים בגן הגזום.

המוצגים בגן הובאו מאוצרות המדינה, והם מהווים עדות למבנים המרשימים שנבנו בארץ במאות ה-1–7 לסה”נ בארץ ישראל. תקופה זו מתאפיינת בבנייה אימפריאלית של מבני ציבור מפוארים, ששולבו בה שלושת הסגנונות הקלאסיים שהתפתחו ביוון העתיקה: הסדר הדוֹרי, הסדר היוֹני והסדר הקורינתי.

קהל יעד: לכל המשפחה.

מיקום: גן הסלעים, גני יהושע.
נקודת מפגש: רחבת הפסיפס מתחת לעצי האלון.

מספר טלפון לבירורים: 03-6273927

צלם: אילנית נתנאלי.

מחיר: ללא עלות.