גני יהושע

מסלול אביב בטבע


מתאים לגילאים לכל המשפחה
מסלול לא מואר בחושך
מסלול לא מואר בחושך
רמת הקושי
1
2
3
4
5
פריחות מרהיבות, תערוכת צילומי טבע , ומוקדי צפרות בפארק הירקון גני יהושע.
מיקום חניה מוצעת: חניון החווה החקלאית רוקח 74 רמת גן.
דרגת קושי: מתאים לכל המשפחה, ניתן לבצע את המסלול גם ברכיבה על אופנים .
נתחיל במתחם שבע טחנות ההיסטורי בו מתקיים כיום  שחזור טחנת הקמח ההיסטורית, נחצה את הנחל על גבי מפל שבע הטחנות, מימין נראה את  שלטי המידע יחודיים,המספרים את סיפור החי והצומח ברחבי הפארק. לצידם שלט מגדיר הציפורים בפארק. (מומלץ לצלם את השלט ובכך ניתן לזהות בעזרתו את הציפורים בהמשך הטיול) נחצה בחזרה את הנחל ונמשיך אל  פארק הצפרות החדש, מרחב טבעי המיועד עבור בעלי הכנף, הפארק משמש למסתור וכתחנת עצירה חשובה לציפורים בנדידתם באביב ובסתו. בפארק הצפרות בוצע שיקום של צומח גדות נחל ובהיקף האגם  מסתורי תצפית לצפייה בציפורים.  מומלץ להצטייד במשקפת.
לאחר מכן ניתן לטפס על תל נפוליאון (תל גרסיה), אשר צופה על מרחב גוש דן ולהנות מפריחה אביבית. נאו להגיע לשביל לאורך נחל האילון. בשולי השביל  נזרעו  מגוון פרחי בר האופייניים לטבע המקומי, פעולה זו בוצעה בשיתוף התושבים  ותלמדי בתי הספר. לאורך השביל ניטעו עצי בוסתן רבים  רימון, חרוב, שיזף מצוי, ועוד נסו לזהות אותם בהליכתכם עד מפגש הנחלים (נחל איילון והירקון). נחצה את הגשר לכיוון המועצה לישראל יפה, משם נמשיך מערבה במורד הירקון. לאורך הנחל מוצגים  כ70 תצלומי טבע -עירוני מרהיבים אשר צולמו בפארק ובאתרי הטבע התל אביבים.
את הסיור נסיים באגמון הירקון בו לאחרונה נשתלו צמחי גדה האופייניים לנחל הירקון. גם באגם זה מומלץ להצטייד במשקפת ולהיעזר במגדרים המצולמים.
ניתן לאחר הביקור באגמון לחצות את הנחל לכיוון שכונת בבלי ללכת לאורך הנחל עד מפגש הירקון עם נחל האילון לחצות את הגשר להגיע למתחם ראש ציפור ולחזור לחניון החווה החקלאית בו השארנו את הרכב.
סיור נעים.