מזמינים אתכם לזוז

|

18.01.11

מזמינים אתכם לזוז: מתחם הספורט הפתוח, החדיש והגדול בישראל

מתקנים משוכללים, מרחב עצום לאימונים והכל בחינם. פארק גני יהושע פותח את מתחם הספורט הגדול בישראל ואתם יותר ממוזמנים להגיע, להתרשם ולשלם – בזיעה כמובן.

פארק גני יהושע מהווה כבר שנים מקום בילוי ולוקיישן מרכזי לספורט על סוגיו. את מתקני הספורט הפזורים בו סקרנו עבורכם בכתבה נפרדת, אבל ממש בקרוב (20.7) החלק הספורטיבי בפארק יתקדם צעד ענק קדימה. הסיבה המשמחת היא פתיחת מתחם הכושר החיצוני הגדול בישראל, כאשר כל המעורבים מספרים על מתחם שלא היה כמותו במחוזותינו.

אז למה צריך עוד מתחם ספורט?

מתחם הכושר החדיש, שייפתח כאמור לקהל הרחב ב-20 לחודש, הוא התוספת הנכבדה מאוד לתמונת הכושר בגני יהושע. ברשות הספורט בעיריית תל-אביב -פו ובהנהלת הפארק זיהו ביקוש הולך וגובר בקרב קהל המשתמשים לאזור ספורט חיצוני מתקדם ורחב ידיים. מתחמי הכושר הקיימים בספורטק לא ענו על הצורך מבחינת כמות המשתמשים והיו פשוט עמוסים מדי. עשרות אלפי אנשים נמצאים בפארק או עוברים בו מדי יום במסלול שלהם בין נמל תל-אביב למרכז הפארק, כך שמדובר בקהל יעד רחב במיוחד. עלה צורך במתחם שיוכל לספק מענה לעשרות רבות של מתאמנים בו זמנית.

"רצינו להקים מתחם חדשני שאין כמוהו עוד בישראל. מתחם כיף, מושך, צבעוני ואנרגטי. למעשה, השאיפה היתה להקים חדר כושר במרחב הציבורי ובחינם", מספרים בגני יהושע. הקמת המתחם לא הייתה פשוטה. מעבר לרצון לשלב בין כמות לאיכות, המיקום באזור ספורטק צפון וסמוך לנחל הירקון הצריכו תכנון מוקפד והקמת תשתיות ראויות.

המתחם הוקם על ידי קבלן מחו"ל ומורכב ממתחמים של החברה האמריקאית KOMPAN. אפילו מסלולי הריצה סומנו על ידי אנשי מקצוע מובילים מחו"ל. המתחם קיבל כמובן את כל האישורים של רשות הספורט בעיריית תל-אביב-יפו, שהייתה שותפה מלאה לתהליך ההקמה וכן, מכון התקנים וגורמים אחרים.

מתקנים… מתקנים בכל מקום

מתחם הכושר החדיש בספורטק צפון מתפרס על פני כ-1,300 מ"ר – מה שהופך אותו לגדול מסוגו בישראל ולעצום אפילו בסטנדרטים בינלאומיים. כדי להקים "חדר כושר במרחב הציבורי בחינם", המתקנים נבחרו בקפידה. המתחם כולל תמהיל מיוחד של יותר מ-30 מתקנים, ביניהם מתקנים ייחודיים שקשה למצוא במתחמי כושר חיצוניים אחרים (ובחלק מהמקרים אפילו בחדרי כושר מן המניין). הרצפה עשויה מגומי מיוחד ורך, ובחלק מהמקרים יש על גביה ציורים המסבירים את אופן האימון במתקן הסמוך. מסביב למתחם שתי טבעות עם מסלולי ריצה שיכולים להשלים את תמונת האימונים.

כדי להפוך את חוויית האימון לנעימה, יש במתחם הצללה מלאה שמקלה על האימון גם בימים הלוהטים באזורינו, ותאורה שתאפשר אימונים גם בשעות הלילה.

בכל שעות הפעילות – והמתחם הזה יהיה פעיל בכל רגע נתון – תושמע כאן מוזיקה שתתואם לקהל המתאמנים במקום. כמו כן, המתחם נגיש באופן מלא לבעלי מוגבלויות פיזיות.

אימון חכם בעידן טכנולוגי

אחד החידושים המדליקים במתחם הספורט הוא האפליקציה הייעודית KOMPAN Sport & Fitness, המאפשרת בנייה של תכנית אישית על פי היכולת של המתאמן, הנתונים האישיים שלו (משקל, גובה וכדומה) והרצונות (משקולות או אירובי? כמה פעמים בשבוע? וכן הלאה). האפליקציה תעניק לו הדרכה על המתקנים שיכולים להתאים לו וגם תספק לאחר סריקת המתקן הדרכה לגבי אופן האימון בו – מה שיכול לשפר את התוצאות וגם למנוע פציעות הנובעות מאימון לא נכון. האפליקציה זמינה כבר כיום בחנויות האפליקציות, אבל במועד ההשקה הרשמי של המתחם תוכלו למצוא אותה גם בעברית.

כאשר כל התשתיות לאימון המוצלח והמהנה זמינות עבורכם, כפי שמציע מתחם הספורט החדיש, אין לכם באמת תירוצים לא להיכנס לכושר, נכון?

מאמרי בלוג נוספים

פריחת עצי הבוסתן ונדידת ציפורי השיר קורים ביחד. מדוע?
איך נעשה פיקניק בלי לסכן את עצמנו ואת הסביבה?
לרגל הצבת פחי מיחזור כתומים בפארק, בואו נפריד פסולת בפיקניק הבא שלנו.