עופו על זה בפארק הצפרות

|

19.09.05

שלדג גמדי

אגם קסום, עמדות תצפית לגדולים ולקטנים ושלל ציפורים שמחכות רק לכם. אתם מוזמנים לקחת את הזאטוטים ולהגיע לפארק הצפרות החדש בלב העיר. אתם עוד בבית?

פארק גני יהושע מוכיח שגם בלב האזור האורבני ביותר בישראל יש מקום לטבע, ובגדול. בקיץ האחרון נפתח כאן פארק צפרות שלוקח את הטבע מספר צעדים קדימה. הפארק, שנבנה בשיתוף פעולה עם קק״ל והחברה להגנת הטבע, ממוקם ביער ראש ציפור, שנקרא כך בגלל שבמבט אווירי הוא וקטעי הנחלים העוברים בו (ירקון ואיילון) מזכירים בצורתם ציפור. למרות זאת מדובר בהרבה יותר מצירוף מקרים, כאשר כבר כיום יש כאן מגוון סוגי ציפורים והכנף עוד נטויה.

יכול מאוד להיות שכבר בעתיד הקרוב פארק הצפרות יתברר כתחנה אקולוגית חשובה מאד באזור המרכז, וזה עוד בלי להזכיר את התועלת שמקבלים המבקרים.

למה צריך פארק צפרות בלב גוש דן?

כפי שאנשי פארק הצפרות מעידים, יש כיום ביקוש הולך וגובר של התושבים לטבע עירוני בסמוך לבית ורצון למצוא שקט בסמוך לערים הסואנות. הפארק נועד לאפשר לתושבי גוש דן ליהנות משטח טבעי אמיתי, לפגוש ציפורים ועופות משלל סוגים ולהיות מוקפים בזנים שונים של עצים וצמחים. זהו במידה רבה הייחוד של הפארק: הוא מאפשר לראות את הטבע במלוא הדרו מול העיניים, ואז להרים מבט ולראות חלק ממגדלי המגורים הגדולים הנמצאים בסמוך לגני יהושע.

הפארק הוא חלק ממאמצים להחזיר עטרה ליושנה: לבנות פיסת טבע בלב האורבניזציה ולחזק את אוכלוסיית הציפורים המקומיות, שלמרבה הצער הולכות ונעלמות לאט לאט מהנוף הישראלי. המאמצים אלה ממש לא אופייניים רק לפארק. רק לפני כחודש הגיעו כ-500 איש לזריעה

 שאמורה להפוך את השטח לפורח אפילו יותר לקראת האביב. לאחרונה זרעו באזור גני יהושע פרחי בר, שיקמו את ביצות האגמים, שיפצו את הגן הבוטני והוסיפו שלטי הסבר על הטבע העירוני ובעלי החיים בפארק.

מאמרי בלוג נוספים

"פארקים בריאים אנשים בריאים" היא תנועה עולמית שמתייחסת לכח של פארקים ומרחבים ציבוריים כמשאב בריאותי. התנועה פועלת לקידום הרעיון לפיו, מרחבי טבע ופארקים הינם אבני יסוד בבריאותם הפיזית, הנפשית והרוחנית של אנשים ושל קיימות כדור הארץ. מדוע הפארקים בריאים לנו?
לרגל הצבת פחי מיחזור כתומים בפארק, בואו נפריד פסולת בפיקניק הבא שלנו.
חוברת ציור ויצירה שהכנו במיוחד בשביל הילדים. קחו צבעים, עפרונות ומספריים ובואו לטייל בפארק גם מהבית.